درباره سنگ آبان

شركت سنگ سازان آبان در سال 1361 تحت عنوان صنایع سنگ خوارزم تأسیس گردید و فعالیت تولید و فروش سنگ خود را از سال 1363 بطور رسمی آغاز نمود؛ در ابتدا با سنگهای چینی كه بصورت طولی و اُپن ( كه در آن زمان استفاده میشد ) به خریدارانش ارائه می كرد و در سال 1372 كار خود را بصورت خط تایل با بهره گیری از تكنولوژی روز با راه اندازی دستگاههای مدرن شروع و به بهره برداری رساند كه در آن هنگام نیز سنگ گرانیت را بصورت تایل، در انواع مختلف سفید و مشكی و قرمز، جهت نمای ساختمان به خریدارانش ارائه می كرد. در سال 1375 سنگ تراورتن بعنوان محصول اصلی این شركت انتخاب شد كه در كنار سنگ فوق، سنگ مرمریت نیز ایفای نقش   می كرد. تراورتن، سنگی ماندگار و پایدار با پیشینه كهن و متنوع از لحاظ رنگی و بافت سنگی بصورت موج دار و بدون موج كه خصوصیات سنگ تراورتن را به هر سلیقه و فرهنگی سازگار می كند. در این خصوص این شركت بطور وسیع از انواع سنگ تراورتن، در رنگهای مختلف و همچنین مرمریت را تولید می نماید كه این تنوع در هر دو سنگ فوق خواسته اغلب خریداران را تأمین می نماید و همچنین با خرید دفتر مركزی در بازار سنگ تهران در سال فوق، ادامه كار خود را از تولید به مصرف بدون واسطه را جهت خریداران عزیز محقق نمود كه تولیدات این شركت اعم از مرمریت و تراورتن به شرح ذیل ارائه می شود:       

1 -  سنگ مرمریت شامل: رامشه پدیده - رامشه طلائی - رامشه كرم - هرسین - یاسمن صورتی - خور صلصالی -    پر طاووسی - شهر كرد - كرمان - دهبید - پردیس - سفیر طلائی - سفیر مشكی - كنگلومرا - آباده و ...

2 -  سنگ تراورتن شامل: حاجی آباد - عباس آباد و آتشكوه كه از اصلی ترین سنگهای ایران می باشند به رنگهای سفید - كرم و بژ و همینطور مسی بیرجند و سفید بوكان و سیلور تكاب بصورت تایل و طولی در این شركت تولید میشود.

3 -  سنگ تراورتن شكلاتی كاشان و تجره كاشان و همچنین قرمز آذرشهر كه هویت سنگ ایران می باشد بعنوان سنگهای مورد تأیید و سفارش و علاقه بازارهای جهانی و خریداران داخلی می باشد.

4 -  سنگ تراورتن بصورت عمده در انواع مختلف نیز قابل چرمی كردن می باشد كه در این زمینه شركت فوق دارای مهارت خاصی می باشد كه با بهره گیری از لقمه های فرانكفورتی سیمی مانند مخصوص، سنگ را بصورت ناهموار تقریبا شفاف و نرم می كند كه در ابعاد مختلف تولید و به خریداران محترم عرضه می گردد.

5 -  باید گفت كه به غیر از سنگهای تراورتن كه بصورت پولیشی و چرمی ارائه می شود ایـن محصول بصورت آنتیك نیز عرضه می گردد، كه روش تهیه آن بصورت ویبره انجام میشود و لبه سنگ كونیك میشود و بصورت پازلی مورد استفاده قـرار می گیرد، در ایـن روش سطح روی سنـگ بصورت مات و كهنه در ابعـاد مختلف در می آید و عرضه می شود.

6 - درخصوص سنگ مرمریت باید به استحضار برسانم كه مرمریت بعنوان پیشتاز سنگ از نظر متراژ مصرف در پروژه های بزرگ مورد توجه خریداران محترم می باشد.

 لازم بذكر است كه باید توجه داشت توسعه و كیفیت در امر تولید، لازم و ملزوم یكدیگر می باشند كه در امر تولید باید بدان توجه بیشتری شود و یادآور می شوم كه فروش، آغاز یك تعهد می باشد كه باید بدان عمل كرد.  و شایان ذكر است كه دستگاههای این شركت دارای ساب ایتالیایی و هد های مخصوص كه باعث كیفیت نهائی ساب و صیقل در سنگ می شود را دارا میباشد. لوازم مصرفی شامل سگمنت و وسایل و رزین كه از برندهای ایتالیایی و اروپائی می باشند، بهره می گیرد.                                                                              

سنگهای تولیدی این شركت كالیبر شده به ضخامت 2 سانت واقعی و از نظر گونیا بودن نیز بی همتا می باشد كه در ابعاد مختلف 60×60 و 50×50 و 40×40 و 40/0 طولی تولید می گردد.                                         

در آخر به امید آن روزی كه از تولید كننده حمایت لازم بعمل آید كه بتواند محصول خود را با كیفیت و بدون وجود واسطه و مشكلاتی كه پیش رو میباشد، با عنایت خداوند متعال و توان تلاش و حمایت خریداران محترم، راه را برای این شركت آسانتر كنند و این شركت نیز بتواند به وظایف اصلی كه رضایت خریداران می باشد را به نحو احسن انجام بدهد.                                                                                                         

 با تشكر فراوان